8 kroků vedoucích k bohatství

7658159678_0041ab3d5e_z

https://www.flickr.com/photos/76657755@N04/7658159678/

Naprostá většina lidí chce zbohatnout. Kdo by taky toužil po chudobě a strádání, že? Ale už je jen hrstka lidí, kteří jdou a pro svůj úspěch něco udělají. Prostě o tom jen nemluví, zvednou se a jdou do akce.

Existuje pár základních pravidel, které vám k bohatství mohou pomoci. Pojďme se na ně společně podívat.

Najdi problém

V problému se nachází obrovská příležitost. Sami občas narazíte na něco, co je vám nepříjemné. Někde musíte dlouho čekat, něco vám nejde otevřít, vyčistit nebo třeba poslat. Je spousta věcí, na které dnes a denně narážíte, a pomohlo by vám jejich usnadnění.

Když narazíte na něco, s čím lidé bojují, a vy jim to pomůžete vyřešit, rádi vám za to zaplatí.

Dělej to, co miluješ

Jedním z nejzásadnějších bodů na cestě k bohatství je láska k tomu, co děláte. Vášeň pro práci vám totiž přinese hned několik výhod oproti ostatním…

 1. Budete magnetem na klienty – lidé poznají, když to, co děláte, děláte s láskou
 2. Budete mít více energie – když jste do něčeho zapálení, nabíjí vás to energií
 3. Stanete se prospěšnými pro ostatní
 4. Snadněji dosáhnete cílů
 5. Získáte pocit naplnění

Zůstaň sám sebou

Ve vašem okolí se najde spousta radilů a škarohlídů, kteří budou říkat, jak něco nebude fungovat, případně vám budou tvrdit, že na něco nemáte. Nezapomeňte na to, že jde vždy pouze o jejich odraz. Mluví o sobě, ne o vás. Sami často nic nedokázali a potřebují to sdělit i vám, aby se sami za sebe nemuseli stydět. Neposlouchejte je, zůstaňte sami sebou a běžte si za svým.

Překonej překážky

Na překážky naráží všichni. Není to tak, že někdo má smůlu a hodně překážek a jiný štěstí a všechno mu spadne do klína. Ale ti, co jsou opravdu bohatí, se naučili překážky překonávat, prostě se přestali vymlouvat a šli do akce.

Vytvářej opravdovou hodnotu

Ať už se rozhodnete podnikat v čemkoliv, nedělejte to primárně pro peníze, protože v takovém případě nikdy nezbohatnete. Nejbohatší lidé jsou ti, kteří přinesli obrovskou hodnotu velkému množství lidí, a oni jim za to rádi zaplatili.

Snažte se ostatním usnadňovat život. Obzvláště pokud se vám povede pomoci lidem v dosažení jejich snů, oni vám zároveň pomohou k dosažení těch vašich.

Spolupracuj

K opravdu velkému bohatství už se jen tak nepropracujete sami. Bude třeba si přiznat, že v něčem jste dobří a v něčem ne. To je v pořádku, ale bude to chtít sehnat někoho do týmu, kdo nahradí vaše slabé stránky.

Spolupráce často přináší synergický efekt, kdy 1+1 je mnohem více než 2, nebo jak se také u nás říká –  víc hlav víc ví.

Nemusíte umět programovat nebo být skvělým obchodníkem, aby vaše firma fungovala. Naprostou většinu důležitých věcí můžete delegovat, a sami se věnovat tomu, co děláte rádi, a co vaši firmu posouvá dále.

Nevyměňuj svůj čas za peníze

Time_Is_Money_by_rexem

Všichni mají pouze 24 hodin, tak jak mohl někdo zbohatnout?

Lidé, kteří zbohatli, nevyměňovali svůj čas přímo za peníze. Našli způsoby, jak oslovit naráz velké množství lidí a tím svůj obchod napákovali. Buď tak, že vymysleli produkt, který se prodává naráz ve spoustě obchodů či po internetu nebo měli duplikovatelnou službu.

Pravděpodobnost, že zbohatnete v zaměstnání nebo jako OSVČ je velmi malá, protože vyměňujete svůj čas za peníze, takže vám to buď nevyjde, nebo to bude trvat velmi dlouho a to ještě za předpokladu, že budete vydělávat víc než je český průměr.

Dávej něco zdarma

Zní to možná divně. Jak zbohatnu, když budu dávat něco zdarma?

Nemusíte dávat vše zdarma, ale ukažte, že si lidí vážíte. Ukažte jim kvalitu vašeho produktu, aby si ho mohli osahat a díky tomu vám začít důvěřovat. To je cesta, díky které prodáte podstatně víc, než když lidem budete cpát něco, o čem nemají žádné informace.

 

Určitě by se našly i další cesty, které pomáhají k bohatství, ale myslím si, že tyhle patří právě k těm nejdůležitějším :).

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Leave a comment

2 Comments

 1. A především – bohatství by se pro Vás nemělo stát středem vesmíru, ale pouze přidanou hodnotou k úspěchu.

  Odpovědět
 2. Souhlasím a věřím, že tudy vede cesta „kupředu“ …:-) Mám velmi podobný názor. Možná bych doplnil :
  Nabízet to, co lidi opravdu potřebují za přiměřenou cenu a naučit se „mít rád zákazníka“ jako člena širší rodiny….:-)

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× devět = osmnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>