9 věcí, které dělají úspěšní

Lidé, kteří se zabývají podnikáním, nebo manažeři velkých firem, se snaží být z pravidla i fyzicky aktivní. Pracují na rozvoji své fyzické síly, protože chtějí mít zdravé tělo. Je to však i naše duševní síla, kterou je třeba trénovat, protože má na náš život zásadní vliv.

Rád bych se s vámi nyní podělil o několik myšlenek, které souvisí s naší duševní silou.

Jakmile upadnete, zvedněte se

Každý pád a neúspěch je šancí. Šancí, díky které se můžete zlepšit. Když se zeptáte jakéhokoliv podnikatele, tak zjistíte, že mají za sebou řadu pádů, omylů a chyb. Po každém takovém pádu je třeba oklepat se, vstát a jít dál. A zvedat se tak dlouho, dokud nedosáhnete toho, co opravdu chcete, a za čím jdete.

Litováním sebe jen ztrácíte čas

Duševně silní jedinci neplýtvají svým časem na to, aby se litovali. Naučili se totiž převzít odpovědnost za své činy a výsledky. Pokud se jim něco nepovede, naučí se z toho co potřebují a jdou dál. Už se tím zbytečně dále nezabývají.

Nespadněte do pasti, kdy se budete pořád vracet k nějaké chybě, kterou jste udělali v minulosti.

Neplýtvejte energií na věci, jež nemůžete změnit

Nestěžujte si zbytečně na situace a okolnosti, jež ani nemůžete změnit. Na co se zabývat aktuální politickou situací nebo požáry na druhém konci světa? Pokud chcete, můžete přispět na dobročinnou sbírku, ale nezatěžujte tím svou mysl, tím nikomu nepomůžete.

Nebojte se změn

Hodně lidí se bojí změny jako čert kříže. Přitom život je prakticky pouze o změnách, a změny se ve vašem životě budou dít, ať už chcete nebo nechcete. Pro nás je mnohem pohodlnější zůstávat pořád tam kde jsme, protože zvyk je železná košile. Jenže je to železná košile, která nás drží tak, že se nemůžeme pořádně hýbat, takže si život neužíváme, ale pouze přežíváme.

Vítejte změny ve svém životě, protože vám vždy přinesou něco nového, svěžího, díky čemu se z vás stane lepší a silnější člověk.

Nelpěte na minulosti

Tento bod souvisí s tím předešlým. Nelpěte zbytečně na věcech z minulosti, které jsou již pryč. Minulost je třeba brát jako zkušenost, díky které jste tam, kde jste.

Nyní je čas investovat svou energii na to, co děláte nyní tak, abyste se dostali tam, kde chcete být. A to kde jste byli včera, nemá vůbec nic společného s tím, kde chcete být zítra.

Snažte se nedělat stejné chyby

Víte, co je definicí šílenství podle Einsteina? Nevíte…

Definice šílenství je dělat tu samou věc pořád znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.

Duševně silný člověk přijme plnou odpovědnost za své výsledky a chyby v minulosti, a poučí se z nich. Dělá to proto, aby ty samé chyby znovu již neopakoval. To je totiž jediná cesta k růstu a ke konečnému úspěchu. Díky tomu se ze zaměstnanců stávají úspěšní manažeři a podnikatelé. Využijí své zkušenosti a přetaví je v úspěch.

Přejte úspěch ostatním

Přijde mi, že v naší kotlině je stále zakořeněný postoj, že úspěšní lidé jsou nějací podvodníci, kterými bychom měli opovrhovat nebo jim alespoň závidět.

Staňte se přejícími lidmi. Vždyť od úspěšných se toho můžeme tolik naučit, místo abychom jimi pohrdali.

Já se snažím od úspěšných vždycky něco zajímavého pochytit a být jim co nejblíže, protože naše životní situace či příjem je průměrem příjmu pěti lidí, s nimiž se nejčastěji stýkáme.

Pracujte na své vlastní šanci na úspěch a nevkládejte energii na zášť nebo závidění někomu jinému. Nikomu to stejně neprospěje.

Nebojte se samoty

Važte si času, který můžete trávit o samotě. Ty největší nápady a myšlenky se objevují, když usínáte, když se probouzíte brzy nebo když jste ve sprše. Alespoň já to tak mám. Nejlepší myšlenky totiž pocházejí z klidu. Proto se nebojte být sami, a nezapínejte hned televizi nebo rádio, jen aby nebylo ticho. Ticho a samota je uklidňující, a není na nich nic špatného.

Neočekávejte výsledek okamžitě

Je celkem jedno, do čeho se pustíte – zda to bude podnikání, běhání nebo hubnutí. Ať už to totiž bude cokoliv, tak je to běh na dlouhou trať.

Chodit ani jezdit na kole jsme neuměli hned. Zabere to nějaký čas, který je plný zkoušení, pádu a nového zkoušení. Tak je to se vším a nemyslete si, že existuje nějaká zkratka. Neexistuje (smajlík).

Investujte svou energii postupně a oslavte každý milník, který zdoláte. Uběhli jste 3 kilometry, vydělali prvních 10000 na internetu nebo shodili dvě kila, oslavte to. Všechno je proces a čím víc pozornosti mu budete věnovat, tím rychleji bude sílit a růst. Jediné, co je třeba: Zalévat, poučit se a nevzdat se.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× osm = šestnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>