Černá kočka přes cestu na pátek třináctého?

black cat

Všimli jste si, že se nám často vyplní tyhle pověry. Je celkem jedno, zda jde o rozbité zrcadlo, černou kočku nebo pátek třináctého. Prostě se nám rozbije zrcadlo a najednou jakoby se nám lepila smůla na paty. Na co sáhneme, to se nám nedaří. Bohužel se s tím nedá nic dělat, nebo ano?

Samozřejmě, že dá. To, že se tyhle pověry lidem plní má pouze jediný důvod, kterým je, že tomu sami věří.

To čemu v životě věříme, stává se naší realitou. Pokud tedy věříme, že nějaká kdysi vymyšlená povídačka nám přinese smůlu, pak si můžeme být jisti, že při prvním doteku se stromem se nám smůla nalepí na ruku .

Už Henry Ford kdysi řekl:

Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.

Přestaňme tedy věřit těmto babským povídačkám a začněme věřit ve své schopnosti, v to, že můžeme dokázat cokoliv, co budeme chtít. Nepodceňujme sílu našich myšlenek a nepodkopávejme víru v sebe sama.

Pokud i tak chcete věřit nějakým pověrám, pak doporučuji ty pozitivní. Když najdete čtyřlístek, štěstí už se na vás valí a jakmile zahlédnete na ulici kominíka, utíkejte ho obejmout :).

PS: Často si přisadí i média, která nás upozorní, že dnes je přeci pátek třináctého, tak si máme dát bacha, aby po nás smůla nedrápla :).

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Leave a comment

1 Comment

  1. Nedávno jsem byla na Staré vodě a tam našla u Královské studánky čtyřlístek. Naplnilo mě štěstí a radost, div jsme si hned nešla vsadit sportku. A další den jsem psala článek o Proměně. A uvědomila jsem si, že se 99 % lidí nikdy nezmění – protože: 1. jdou s proudem (to, čemu věří ostatní, věří i oni, včetně povídaček). 2. a na změnu či proměnu prostě nemají povahu. A proměnit se je těžké – že mi ten čtyřlístek přinese štěstí, tomu prostě věřit musím…:-) Ale v ostatním se snad změním…

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× čtyři = dvacet čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>