Cesta 21 letého mladíka od nuly k 50 000$ prodejům

“Bylo mi řečeno celou rodinou a spoustou přátel, že nikdy nebudu schopen vydělat peníze tím, že poskytnu výrobky zdarma. “ řekl Giancarlo Massaro, zakladatel AnyLuckyDay, LLC, on-line webové stránky s recenzemi produktů.

„Uplynuly tři roky a teď se mě neustále ptají, jestli bych je nezaměstnal.“

Zakladatel: Giancarlo Massaro, 21

Název společnosti: AnyLuckyDay, LLC

Místo: Woodbridge, CT

Zaměření: Stránka prezentující výrobky (reklama, marketing)

Uvedení do provozu: rok 2009

Náklady na spuštění: 1200 dolarů

AnyLuckyDay, interaktivní marketingová platforma, kterou Massaro vytvořil, umožňuje firmám propagovat své produkty a služby prostřednictvím reklamních předmětů. Každý den je k dispozici na internetových stránkách nová společnost a nový dárek.

„Naším cílem je poskytovat cenově dostupnou a efektivní marketingovou platformu, kde by firmy mohly vytvořit povědomí o svých produktech,“ uvedl Massaro.

Jsou tradiční média mrtvá? Massaro věří, že prastaré billboardové, televizní a novinové reklamy již nejsou tak účinné jako online marketing – zaměřený na tvorbu a distribuci obsahu pro široké publikum.

„Reklama billboardová, televizní, nebo reklamy v novinách trvají jen tak dlouho, jak dlouho jsou na médiu vyvěšeny, zatímco obsah, který je vytvořen a distribuován prostřednictvím AnyLuckyDay, vydrží věčně.“

Podívejte se na Giancarlův příběh a to, jak našel inspiraci pro své podnikání na nejnepravděpodobnějším místě:

 

Jak jsem začal:

Spustil jsem online marketingovou platformu, která umožňuje podnikům propagovat své produkty a služby prostřednictvím soutěže. Začal jsem firmu budovat jako druhák na vysoké škole v roce 2009. Příjem byl 0 dolarů v roce 2009, potom ovšem 51 000 dolarů v roce 2010, a něco přes 75 000 dolarů pro rok 2011.

Moje firma byla inspirována prodejními pořady v televizi, ne tedy samotnými produkty, ale představou, že spotřebitelé chtějí vyzkoušet výrobky předtím, než je koupí.

V roce 2009 jsem spustil AnyLuckyDay.com, kde jsem psal recenze na výrobky a pořádal soutěže, kde jsem produkty rozdával – to vše s nadějí, že vytvořím dostatečně velké publikum na to, aby přilákalo na stránku inzerenty.

Nejlepší příběh o úspěchu:

V roce 2009 jsem nevydělal nic. Během celého roku jsem hodnotil produkty, které mi byly zaslány. Věděl jsem, že potřebuji vymyslet způsob, jak zpeněžit svůj podnik, a konečně mi došlo, že musím začít účtovat společnostem, které mají být uváděny na mých internetových stránkách.

Zlepšil jsem na konstrukci a uspořádání webových stránek, a začal společnostem účtovat poplatek, který je uveden na anyluckyday.com, a to k 1. lednu 2010. Můj nápad na zpeněžení fungoval, a já jsem stále schopen účtovat podnikům, které chtějí být na těchto webových stránkách, malý poplatek za jejich prezentaci.

Největší výzva tohoto začínajícího projektu:

Největší výzvou pro mě bylo získání prvních firem, které budou ochotny platit za mé služby. Existují stovky různých míst na internetu, kde je možné najít recenze produktů, a já jsem potřeboval přijít na způsob, jak se od nich odlišit.

První věc, kterou jsem udělal, bylo předělání celých stránek tak, že už nevypadaly jako blog, ale spíše jako profesionální webové stránky. Poté jsem vytvořil kalendář, který by umožnil společnosti koupit jeden den, který by jejich podnikání představoval.

Konečně jsem se pustil do kontaktování stovek firem přes telefon a e-mail, abych je získal. To byla ta nejtěžší část – přestup z fungování zdarma na placenou službu.

Giancarlův Tip pro nové podnikatele:

Pokud máte dostatek nadšení, může touha, motivace a odhodlání způsobit, že se stane něco velkého. Jde jen o to zmapovat váš podnikatelský záměr, vaše krátkodobé a dlouhodobé cíle a jít na to.

Bylo mi řečeno celou rodinou a spoustou přátel, že nikdy nebudu schopen získat peníze tím, že budu rozdávat výrobky zdarma. Uplynuly tři roky a teď se mě pořád ptají, jestli nenabírám lidi :).

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Další příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět × tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>