Dají se focením vydělávat peníze?

Chodíte občas s foťákem ven? Prostě občas vyfotíte něco, co vás zaujme. Nebo taháte mobil a zapínáte aplikaci pro focení, když se někde něco děje?

Když narazíte na krásný dům v cizím městě nebo zajímavý strom v přírodě, už ladíte objektiv. Skoro všichni to tak děláme. Začít s focením je vlastně velmi jednoduché. Prostě ho vytáhnete a fotíte :).

Dělá nám radost, když se nám podaří zachytit moment okamžiku, kdy se tam nacházíme. Na disku se nachází nepřeberné množství našich fotek, ale nepřemýšleli jsme nad tím, že bychom je ukázali světu.

Co kdybychom je zveřejnili, a nechali si za ně platit? V našich fotografiích se mnohdy skrývá velký potenciál, který nevidíme. Co kdybychom se vrhli na focení naplno, a zkusili vydělávání tímto koníčkem?

Představte si, dostanete do emailu zprávu o tom, že se vám právě prodala další fotografie. Přitom jste v poslední době žádnou nikam nedávali. Je to už dávno, co jste ji nahráli do fotobanky, a nyní si jí někdo zakoupil. Máte pasivní příjem ze svého portfolia nahraných fotek na webu.

Fotit pro radost je fajn, ale podle mě je lepší fotit pro radost a ještě si tím vydělávat. Co myslíte?

Samozřejmě, než se stanete dobrým fotografem chvíli trvá, ale ani když jsme se učili jezdit na kole nebylo to hned.

A nemusíte jen prodávat své fotky ve fotobankách, můžete fotit nějaké akce, nebo uspořádat třeba výstavu a na ní své fotografie prodávat.

S autorem kurzu Pepou Cvrčkem jsem se měl možnost nedávno poznat. Byl mi sympatický, a když jsem byl požádán, zda bych jeho projekt podpořil, tak jsem si řekl, že to bude super a vrhl jsem se na to.

Dlouhodobě se zajímám o pasivní zdroje příjmů, ale focení jsem měl vždy jen jako koníček. Proto jsem rád, že je tu Pepa, který se profi focením zabývá přes deset let.

Kurzů o focení je na internetu hromada, ale tenhle je první, který vám nebude říkat, jaké foťáky máte používat nebo ukazovat nepřeberné množství technik k použití. Místo toho vás naučí, jak se můžete fotografováním živit! Myslím si, že focení je skvělý způsob vydělávání peněz.

Je celkem jedno jestli fotíte akty, svatby, děti portréty, krajiny nebo těhotné ženy. Pokud nebudete vědět, jak vydělávat focením, tak zůstane jen u vašeho koníčku.

Podívejte na Josefův kurz a nechte se inspirovat nebo se podívejte na můj článek Jak vydělávat focením.

 

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Další příspěvek
Leave a comment

1 Comment

  1. Jak vydělat focením a živit se fotografií - kurz | Fabay.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm × dva =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>