Informace si vybírám

Je jedno, jestli čtu něco na internetu nebo se rozhodnu podívat na nějaký zajímavý film. Vždy se zamyslím nad tím, zda mi to něco přinese, zda mě to nějak obohatí.

Nevidím žádný důvod, proč bych měl číst o problémech jiných lidí, které se mě vlastně nijak netýkají. Ano, tím myslím například bulvární plátky a jim podobné.

Proč bych měl číst o tom, jak si Vondráčková nechala zmenšit prsa nebo jak si je Bartošová nechala zvětšit. Takové informace pro mě mají nulovou hodnotu. Budou jejich kozy (ano použil jsem výstižnější slovo kozy) mít nějaký vliv na můj život, nebudou!

Jaké informace tedy na internetu čtu?

Většinou čtu kvalitní blogy, které mám vybrané dlouhodobě, a u kterých vím, že jakýkoliv článek na nich pro mě bude mít přínos.

Vždycky když vidím, že někdo čte blesk, tak přemýšlím proč. Nesoudím nikoho, jen nad tím přemýšlím. Necení si svého času natolik, aby četl něco přínosnějšího? Je to pro někoho v tu chvíli to nejpřínosnější?

Možná to lidi čtou, protože chtějí utéct od svých problémů. Možná chtějí zjistit, že někdo má ještě větší.

O problémech

Nálepku problém však okolnostem, které se „nám dějí“ přisuzujeme my sami. Ony vlastně žádné problémy neexistují. Jsou to jen situace, ke kterým zaujímáme nějaký postoj. My určujeme, zda je něco dobré nebo špatné.

My jsme ti, kdo si vytváří vlastní vesmír a mají výsadní právo věci hodnotit. Můžeme je hodnotit pozitivně, negativně nebo neutrálně.

Včera jsem slyšel historku, která mě v tom jen utvrdila.

Pan XY nesl čaj a najednou z ničeho nic na něj přišlo kýchnutí. Již to nemohl zadržet a při tom jak kýchnul, se velká část čaje rozlila a opařila ho.

V tu chvíli měl volbu.

Mohl nadávat na nespravedlnost, a že je vše na hovno. On se, ale začal smát na celé kolo. Bylo to něco tak vtipného? Asi spíš ne, ale zaujal k tomu takový postoj.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Další příspěvek
Leave a comment

3 Comments

 1. Kamila

   /  25.1.2013

  Pokud člověk zaujme humorný postoj sám k sobě, má v životě vyhráno.
  Pokud se přestává smát někomu a místo toho se směje NA někoho, má to, co může dávat zcela zdarma a pořád. Kolik příjemných chvilek tak za den rozdá, nepočítá. Šťastní lidé nepotřebují počítat. Žijou!

  Odpovědět
 2. Iv.

   /  23.3.2013

  Co dodat? Neber sám sebe v životě tak vážně…. :-) Život je prostě hra. A kdo moc kombinuje…. leckdy překombinuje , a přesto že je úžasný, skvělý a vzdělaný, zbytečně se vysiluje a nakonec stagnuje, ne- li prohrává……

  Odpovědět
 3. Velmi prostě řečeno : příkladem. Vždy se jedná v našem životě jen o náš postoj a tedy způsob našeho myšlení. Je nepochopitelné, jak v důsledku svého stresu lidé nakládají se svým časem a čemu věnují svou pozornost.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět × šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>