Jak pomoci svému muži na jeho životní cestě

Jakým způsobem můžeš pomoci svému partnerovi či jinému muži v tvém okolí na cestě osobního rozvoje?

Tento článek přináší několik zajímavých postřehů a tipů, kterými se dá vzájemné soužití zlepšit a provázat tak, aby se vztah harmonicky rozvíjel.

Můžeš díky tomu svému muži otevřít srdce tak, aby se mohl vydat na cestuCestu pravého muže. On totiž díky tomu rozpozná, co je třeba změnit a co všechno nyní nefunguje.

Dodržet body níže neznamená slevit v zásadních věcech, spíš mít otevřené oči a dívat se, zda naše nároky nebyly nahlíženy přes příliš velké zvětšovací sklo.

 

Chval ho více a méně kárej

Často se stává, že zapomeneš na mužovy kladné vlastnosti a vše co mu jde dobře, a začneš ho kárat za věci, které z tvého pohledu dělá špatně. Dá se to přirovnat k černé tečce na bílém papíře.

Nechej mu svobodu

Když se ho budeš snažit ovládat a držet pod zámkem, zvýšíš pravděpodobnost, že ti za prvním rohem uteče. Muži potřebují svobodu a potřebují být občas jen sami se sebou. Mají to zakořeněné v sobě.

Nekompromituj ho

Je jedno, co se stane, ale na veřejnosti by měl být každý pár vždycky držet při sobě a tvořit sehraný tým. Proto se snaž nikdy neodhalovat před ostatními slabiny své drahé polovičky. Případné připomínky odlož do chvíle, kdy si to budete moci vyříkat jen mezi čtyřma očima.

Važ si ho takového, jaký je

Všichni jsme přišli na tuto planetu jako originální bytost. Nesnaž se svého partnera měnit k obrazu svému. Pokud to uděláš, pravděpodobně to brzy prokoukne a nebude to fungovat. Važ si ho prostě takového jaký je se všemi jeho klady i nedostatky.

Naslouchej mu

Když ochotně vyslechneš partnerovy starosti, trápení i těžkosti, dáš mu tím najevo, že je pro tebe důležitým člověkem.

Šetři velkými emocemi

Nesnaž se dělat unáhlené závěry, když se muže zeptáš, co cítí, a on odpoví, že nic. Není to proto, že by byl člověkem bez jakýchkoliv emocí. Muži prostě moc neví, jak o pocitech mluvit.

Toleruj přehmaty

Tolerance je pojem, který by měl být na první stránce každé příručky kvalitních vztahů.

Je třeba si uvědomit, že muži jsou tak trochu z Marsu a ženy z Venuše. Názory a postoje na stejné věci jsou tedy diametrálně odlišné, a je třeba se vzájemně tolerovat, protože to, co je třeba pro ženy samozřejmostí už pro muže tak samozřejmé není.

Pokud si to chcete spolu opravdu užít a cestu v pořádku dokončit, slovíčka trpělivost a tolerance by měla být těmi, která vám před očima v pravý čas zasvítí jako veliká červená kontrolka.

Nech mu prostor na malé tajemství

Ve vztahu sice moc prostoru na tajemství nezbývá, pokud ale tím tajemstvím není skrytá nevěra či jiná výrazně negativní věc, tak ho nemusíš nutně znát. Pokud má nějaké své tajemství, tak mu ho nech. Zřejmě má důvod, proč ti ho neřekl..

 

Když budeš mít po boku pravého tedy autentického muže, který je sám sebou, podpoří i tebe na tvé cestě.

Tímto jako žena můžeš povznést a znovu nastartovat v muži jeho sílu. Tu sílu, díky které je muž mužem. Díky tomu vedle tebe vyroste pravý muž. Možná se nyní ptáš, kdo přesně je pravý muž? Podívej se na následující videa a získáš odpověď :).

Pokud pochopíš, že muži je třeba dát prostor, aby se dostal na svou cestu, a nebudeš se ho snažit škatulkovat podle sebe, uvidíš, že vyroste a vzájemné vztahy to jen prohloubí.

Měj se a nezapomeň to video ukázat i svému muži :).

Petr

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × = dvacet čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>