Jak se zbavit strachu

Všichni se někdy bojíme a není na tom v zásadě nic špatného. Pokud se ale jedná o strach, který nás dokáže v určité chvíli doslova paralyzovat, je lepší ho překonat. Z valné většiny jde totiž o vymyšlené představy naší hlavy, které se nikdy nenaplní. My si je však vytváříme stále a stále znovu tak, že se stanou celkem běžnou součástí našeho života, aniž bychom si toho byli vědomi. Díky tomu se z tvůrce staneme obětí.

Někdy nás naše strachy pohltí natolik, že se nám objeví v představách hned po probuzení. Může nám bránit ve vytváření pozitivních změn. Někdy se i ty nejmenší změny zdají velmi nepříjemné kvůli obavám.

Mnoho z nás se vyhýbá nebezpečí, protože se bojí negativních důsledků. Třeba když se někde bojíme investovat peníze z obavy, abychom o ně nepřišli. Neuvědomujeme se však, že existuje také druhá strana mince. Tou je překonání obavy, které nám může přinést odměnu v podobě hojnosti, zadostiučinění, radosti a vzrušení.

Jak opravdu překonat strach

 

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm × = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>