Jak vydělat peníze navíc

Zdroj obrázku: photorack.net

Hledáte způsob, jak si vydělat peníze navíc? Možná je váš momentální příjem ze zaměstnání nízký nebo si chcete přivydělat při škole.  Ať už je váš důvod jakýkoli, můžete si přivydělat peníze navíc díky těmto několika jednoduchým tipům.

 

1)      Práce na zkrácený úvazek

Nejjednodušším způsobem, jak vydělat peníze navíc, je získat práci na částečný úvazek a tím vylepšit svůj měsíční příjem. I když budete pracovat jen pár hodin denně nebo týdně, může práce na částečný úvazek nakonec udělat významný rozdíl na vašem bankovním účtu. Tady jsou některé příklady částečných úvazků, které můžete dělat:

Doručování novin nebo reklamních letáků.

Většinou tuto práci zastávají důchodci nebo studenti, ale pokud máte pár hodin navíc, tak proč byste to nemohli zkusit i vy?

Osobní nákupčí či sekretářka.

Najděte osobu, která má málo času na nakupování či vyřizování soukromých věcí. Nabídněte jim, že to uděláte za ně. Dnes si všichni stěžují, jak není na nic čas a zejména manažeři nejrůznějších firem chodí domu až „po večerníčku“, tak by jim vaše pomoc třeba přišla vhod.

Operátor.

Spousta firem neustále hledá telefonní operátory, a to i na zkrácený úvazek. Většinou jde o aktivní telemarketing, ale někdy může jít o pasivní přijímání telefonů nebo třeba trochu něco jiného.

Doručovatel zboží.

Pokud máte funkční auto, můžete doručovat zboží nebo pizzu. Projeďte seznam firem, které by přicházely v úvahu a oslovte je. Některé kurýrní služby v Praze hledají lidi, co budou vozit zásilky.

 

2)      Sdílejte své znalosti a dovednosti

Pokud můžete získat práci, která vám umožní využít vaše schopnosti, je to lepší než začínat někde od nuly. Navíc pokud vaše schopnosti korespondují s tím, co vás baví, jsou to body navíc.

Využijte portál naucmese.cz a předejte vaše znalosti druhým lidem. Je celkem jedno, jestli rádi pletete nebo si hrajete s mobilními aplikacemi. Každou znalost může někdo jiný, kdo v tom samém oboru bude chtít začít, ocení.

Vaše znalosti, pokud jsou odbornější, můžou ocenit i některé soukromé školy.

 

3)      Hlídejte

Hlídání dětí.

Jak jsem již psal. Dnes rodiče často nemají čas ani na své děti a potřebují někoho, kdo by je občas pohlídal. Možná nemáte velké zkušenosti, ale zase byste si třeba neřekli o tolik peněz, kolik by chtěla profesionální pečovatelka.

Pokud budete hlídat malé děti, které často spí, zbyde vám třeba ještě čas na další věci.

Hlídání zvířat.

Venčení psů ve vašem okolí může pomoci zlepšit vaše zdraví a ještě si tím vyděláte nějaké peníze. Když pojedou sousedi na dovolenou, můžete se nabídnout, že jim jejich mazlíčky dlouhodobě pohlídáte.

Hlídání domu.

Někteří lidé, jsou úzkostlivější i při opouštění svého majetku na delší dobu a rádi zaplatí někomu, kdo bude na jejich dům dohlížet, zalévat květiny nebo hlídkovat před zloději.

 

4)      Vydělávejte online

Nalezení práce na internetu, je výborný způsob, jak doplnit své příjmy, protože nemusíte nikam jezdit. Pokud víte, kde hledat, můžete si vydělat peníze tím, že sdílíte své znalosti z pohodlí vašeho domova. Zde je několik věcí, které se snaží:

Psaní

Pokud máte silné psaní, můžete být schopni najít práci jako korektor, spisovatel na volné noze, nebo on-line editor.

Blogování

Ačkoli Blogování je tvrdá práce, existují i u nás firmy, které vám budou platit za kvalitní články na téma ve kterém jste odborníci.

Recenzent

Existují společnosti, které vám zaplatí za napsání kvalitní recenze svých výrobků.

Dejte si ale pozor na podvody. On-line fráze“rychle zbohatnout“ používá řada podvodných společností, které z vás budou akorát chtít vytáhnout peníze. Dejte si pozor na každé společnosti, která vás vyzve k zaplacení poplatku předem, nebo zadávání informací o platební kartě.

Affiliate partnerství

Zkuste využít některého z partnerských programů. Funguje to tak, že vám partner přivede na stránky zákazníky a provize má až ze samotného prodeje. Nebo naopak vy přesměrujete lidi na cizí web, a když něco nakoupí, získáte provizi. Ve druhém případě tedy nemusíte mít ani produkt. Stačí vám hodnotný obsah na webu nebo facebookové stránce a z ní vyplývající návštěvnost, kterou přesměrujete na obsahově podobného partnera s produktem.

Návštěvníky můžete k inzerentovi posílat také pomocí reklam či odkazů na svých webových stránkách, přes odkazy v článcích nebo pomocí odkazů v reklamních emailech a podobně.

Mnoho stránek dnes používá vlastní affiliate systémy, takže se na ně mnohdy stačí obrátit s dotazem na affiliate partnerství.

Reklama na youtube

Je to podobné jako u blogu, ale pokud budete mít zajímavá videa, můžete určitě dosáhnout vyšších návštěvností než na blogu. Pokud byste se rozhodli vydělávat reklamou natáčením videí na youtube soustřeďte se spíše na anglicky mluvící trh, kde je větší potenciál.

Reklama na blogu

Mít reklamu na svém blogu je fajn, ale uživit se pouze díky zisku z reklamy je obtížné. Záleží samozřejmě na návštěvnosti a počtu prokliků. Reklamu na blogu bych bral spíše jako přivýdělek.

Prodej fotografií

Pokud rádi fotíte, můžete zkusit nabízet své fotografie k prodeji. V zahraničí je asi nejznámější fotobankaShutterstock. U nás patří mezi nejoblíbenější pixmac. Samozřejmě existuje spousta dalších. Záleží na vás, kterou službu si vyberete.

Točte videa na zakázku

Děláte rádi přihlouplá a vtipná videa? Dokonce i krátká videa mohou prodávat cizí produkty on-line.

a)      Najděte něčí produkt, který vám stojí za to podporovat. Vyhledejte, zda má affiliate program. Pokud ano, natočte tematicky podobné a vtipné video, které bude propagovat partnerův produkt a vložte jej na youtube. Ve svém souhrnu u videa na YouTube, umístěte váš partnerský odkaz na produkt, a po videu udělejte 10-sekundový statický snímek s odkazem URL, kde se lidé mohou koupit výrobek. Pokud je vaše video legrační, informativní, nebo užitečné, můžete bez problémů prodávat něčí výrobky.

b)      Existuje ještě druhý způsob točení videí na zakázku. Nejdříve oslovíte potenciální partnery s tím, že jim za peníze přivedete zákazníky na stránky a dohodnete se na fixní částce. Poté pro ně přímo na míru vytvoříte video, jako v kroku jedna. Nevýhodou je, že to chce již mít vybudovanou reputaci na internetu.

Příkladem vám v Česku mohou být Viralbrothers, kteří se specializují na točení vtipných videí na zakázku pro partnery. Jedním videem si dokáží vydělat i 90 000 korun.

Prodávejte to, co umíte, jako mikroslužbu

Už i u nás jsou portály jako Stovkomat, kde můžete nabídnout jednotlivé služby a někdo si je může za malý peníz koupit.

 

 5)      Prodávejte a pronajímejte věci

Můžete získat trochu peněz navíc tím, že prodáte své staré věci nebo věci, které nepoužíváte. Přijde mi, že v dnešní době hromadíme doma spoustu věcí, které používáme pouze minimálně nebo vůbec.

Zde je několik věcí, na prodej:

Prodejte staré knihy, které už nebudete číst, do antikvariátu.

Speciálně pro ženy: prodejte oblečení, které se vám už nelíbí například na www.votocvohoz.cz – získáte tak nějaké peníze i prostor v šatníku na nové kousky.

V nouzi můžete prodávat své věci do zastavárny.

Dejte některé věci na Aukro, a nechte ostatní, ať určí jejich aktuální hodnotu v aukci.

Prodejte auto

Možná máte auto a moc s ním nejezdíte. Napadlo vás, že byste ho prodali? Pokud ho někdy budete potřebovat, půjčte si ho z půjčovny nebo se podívejte na Auto napůl. Tím ušetříte velké náklady za provoz auta a za benzín.

Pronajměte prázdný pokoj

Pronájem části bytu – máte volný jeden pokoj ve svém bytě, ale nechcete ho pronajmout dlouhodobě… Zkuste krátkodobý pronájem přes Airbnb.

 

6)      Vydělejte peníze tím, že je ušetříte

Ušetřete peníze na dopravu

Úspora peněz na dopravu je snadné a může skutečně udělat váš život pohodlnější. I když mnozí lidé nejsou ochotni vzdát se útulného sezení za volantem svého vozu, snížení nákladů na dopravu vám pomůže ušetřit spoustu peněz navíc každý týden.

Zde je to, co můžete udělat:

Pokud je to možné, choďte pěšky místo jízdy. Místo toho, abyste jeli do obchodu s potravinami, který je pět minut od vás, udělejte si hezkou poklidnou procházku. Tím se nejen ušetří peníze, ale uděláte zároveň i něco pro své zdraví.

Jeďte raději MHD, místo autem. Pokud je to možné, vezměte si autobus nebo tramvaj. Nejen, že ušetříte peníze, ale budete mít možnost vyhnout se zácpám a můžete si přečíst dobrou knihu, zatímco budete cestovat. Zvažte nákup měsíční či roční jízdenky na MHD, v přepočtu to vyjde mnohem levněji než klasické jízdenky.

Pokud cestujete na delší vzdálenost, využijte portál Jízdomat nebo zkuste jet občas stopem :) .

Ušetřete za nákupy

Budete se divit, jak moc se dá ušetřit nakupováním, pokud budete dávat pozor na to, za co utrácíte peníze, když jste v obchodě. Ať už hledáte nové oblečení nebo nákup běžných potravin, existuje vždy několik věcí, které můžete udělat, a ušetřit tak peníze:

Místo nakupování nejnovějšího značkového oblečení se podívejte na šaty a boty v místním sekáči.

Ušetřete peníze za potraviny

Místo každodenního chození na oběd do restaurace nebo fast foodu si noste jídlo z domova. Večer si můžete uvařit jídlo na následující den. Když budete nakupovat ve velkých marketech a místo polotovarů budete brát základní ingredience, ušetříte opravdu hodně peněz.

U každé věci zvažte, zda jí opravdu potřebujete. Odložte nákupní rozhodnutí o jeden den, a pokud danou věc budete stále chtít, kupte si jí. Většina našich nákupních rozhodnutí je totiž impulzivních, a druhý den o věc už často nemáme zájem.

Ušetřete peníze za zábavu

Možná utrácíte více peněz, než si myslíte, za zábavu, jako jsou filmy, výstavy, nebo „vymetání“ barů či restaurací. Je snadné zapomenout, jak moc utrácíte, když jste venku, ale pokud si to začnete hlídat, můžete zachránit spoustu vydaných nákladů.

Dívejte se na filmy na DVD nebo v televizi místo chození do kina. Ušetříte za vstup a také se vyhnete nákupu toho směšně předraženého popcornu a pití.

Věřím, že vám zde uvedené informace pomohly. Můžete si také stáhnout můj bezplatný ebook: Jak si vytvořit vlastní povolání

 

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Leave a comment

5 Comments

 1. Repkova Gabriela

   /  4.12.2013

  Su to super napady.
  Myslite ze sa da pradat aj vlastny zivotny pribeh?
  minuly rok som bola dlho bez prace a tak som napsala svoj zivotny pribeh prakticky od narodenia.
  Mam to len napisane ale neni este vytisnute ako kniha.
  Mozete m prosim pomoct alebo poradit?
  Dakujem velmi pekne.S pozdravom Repkova Gabriela.

  Odpovědět
  • Petr, fabay.cz

   Dobrý den,

   záleží hodně na tom, jak je ten životní příběh zajímavý. Knihkupectví jsou plná knížek a nakladatelství si hodně vybírají, co opravdu vydají. Ale můžete jim to zkusit poslat, případně to vydat jak ebook a prodávat to po internetu.

   Petr

   Odpovědět
 2. Helena

   /  5.12.2013

  Dobrý večer Petře, chtěla jsem si stáhnout Váš ebook Jak si vytvořit vlastní povolání , ale jsem k Vám již přihlášená, tak mě to nepustilo ke stahování. Poradíte mi prosím? Děkuji

  Odpovědět
 3. Daniela

   /  10.12.2013

  Fajn článek.Většina z něj je sice pro lidi,co chtějí ušetřit,dávno už samozřejmostí,ale zase to alespoň není typu „vydělejte tisíce za hodinu“;)

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× jedna = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>