Jak vydělávat focením

Jedním ze způsobů, kterým se dá na internetu resp. i mimo něj vydělávat je fotografování. Možná znáte někoho, kdo fotí a živí se tím nebo se o to pokoušíte sami.

Téměř každý u nás má nějaké vlastní zkušenosti s focením. Máme foťáky v mobilu, kameře i samostatně a rádi si pořizujeme památeční fotografie z dovolené nebo výletu. Dle statistik má focení za svůj koníček u nás přes 1 milion lidí.

Málokdo však o focení přemýšlel jako o způsobu obživy. A při tom i „u nás“ se dá živit pouze focením. Jen se musí vědět, jak na to.

Na internetu i v knihkupectvích najdete nepřeberné množství příruček jak na focení, jaké používat programy při úpravě fotek či jaké si pořídit příslušenství.

Všechny knížky, příručky a kurzy mají ale jednu věc společnou. Budou vás učit techniky, jak fotit (jak nastavit fotoaparát, jak nastavit světlo, co všechno mít na focení sebou, jak na kompozici atd..) a co všechno je třeba dodržet, abyste získali ty nejlepší fotky. To je samozřejmě v pořádku. Všichni chceme ty nejlepší fotky.

Nenajdete ale bohužel žádný kurz, který by vám odhalil, jak se dají focením i vydělávat peníze. Focením se dá opravdu živit, ale je třeba vědět jak na to, protože tu máte další milion konkurentů, kteří fotí také a snaží se vydělávat. Potřebujete se odlišit od ostatních a začít dělat věci ohledně fotografování opravdu jinak.

Právě proto je tu nový VIDEO kurz zdarma, který se jmenuje: Vydělávej Focením.

Je určen pro všechny lidi, které baví focení a zároveň by se s ním chtěli i živit.

A jak se dá tedy focením vydělávat? Vidím dvě hlavní cesty, kterými se vydat:

 • Vkládáním fotografií do fotobank a vydělávání prodejem fotek – trvá to delší dobu než začnete vydělávat, ale dá se z toho vybudovat pasivní příjem
 • Focení na zakázku – můžete začít brzy vydělávat, ale peníze k vám přijdou pouze, když budete pracovat

Podrobněji se o těchto způsobech bude mluvit v kurzu. Dozvíte se tam mimojiné:

 • Jak zařídit, aby zákazníci chodili za vámi místo toho, abyste se za nimi honili.
 • Jak se prosadit ve fotobankách v záplavě fotek a které fotobanky vybrat (iStockphoto, ShutterStock, Dreamstime, Fotolia nebo jiné?).

 

Autor kurzu Pepa Cvrček má za sebou řadu větších i menších kurzů o fotografování, kterými prošlo přes 1200 lidí a bohaté zkušenosti s monetizací svého portfolia. Živí se jako profesionální fotograf a zaplatit si ho na focení není úplná legrace. Proto si myslím, že i neplacená část bude mít velkou kvalitu a dozvíme se z ní spoustu užitečných informací :).

Je celkem jedno jestli fotíte akty, přírodu nebo jen mrkev, co vám vyrostla na zahrádce. Pokud se chcete dozvědět, jak mít z fotografování skvělý business, určitě se přihlaste do prvního kurzu u nás, který se zabývá zlepšením finanční úspěšnosti fotografa. Podívejte na první videa zdarma.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Leave a comment

2 Comments

 1. Eva Valášková

   /  3.11.2013

  Dík

  Odpovědět
 1. Dají se focením vydělávat peníze? | Fabay.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


jedna × = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>