Slabé stránky člověka – pohovor

Možná jste se na tento článek dostali, protože se chcete dobře připravit na přijímací pohovor. Jednou z častých otázek je: Jaké jsou vaše slabé stránky?

Proč to chtějí vědět

Nikdo ve skutečnosti nechce poslouchat o vašich skutečných slabostech, spíš jde o to zjistit, zda jste si jich opravdu vědomi. Je to pouze taková hra uchazečů a personalistů. Je třeba aby se vlk nažral a koza zůstala celá, tedy abyste vy řekli, co chtějí slyšet, ale při tom se nesnížila vaše šance na hledané míst.

Co říct, abyste si neuškodili

Jako absolvent můžete uvést jako slabinu nedostatek praxe. To nikoho nepohorší a navíc to zjistí i z vašeho životopisu, takže nic zásadního nevyzradíte. Můžete také říct, že vaše vzdělání se úplně neshoduje s danou pozicí (opět vyčtou v životopise), ale v zápětí dodat, že uděláte vše pro to, aby to nemělo žádný vliv na vaši práci.

Diplomatická odpověď

Nevím o žádné své špatné vlastnosti, která by negativně ovlivňovala kvalitu mé práce. Některým personalistům to bude stačit.

Většinou jim stačí, když uvedete jednu, dvě slabé stránky. Nemusíte ze sebe vychrlit deset věcí. Tím byste si akorát uškodili.

Další příklady negativních vlastností

Tady je dalších několik diplomatických negativních vlastností.

Chdím všude moc brzy – přílišná dochvilnost

Kdysi jsem to uvedl u pohovoru, a personalista řekl, že je to spíše kladná vlastnost. Tak jsem řekl, že to považuji za negativní, protože tam na všechny vždycky čekám a když ostatní dorazí, tak jsou trochu nesví z toho, že přišli později. Tím jsem to zahrál do autu, a začali jsme řešit něco jiného.

Jsem trochu netrpělivý, když jsem v nové práci. Chtěl bych se všechno naučit, co nejrychleji.

Opět diplomatická. Nakonec to totiž vyznívá ve váš prospěch. kdo by nechtěl mít zaměstnance, který se chce vše naučit, co nejrychleji? :)

Někdy pracuji hodně, a pak ztratím pojem o čase, a prošvihnu něco jiného.

 

Věřím, že vám alespoň něco z toho u pohovoru pomůže. Můžete si stáhnout i můj ebook:

Jak si vytvořit vlastní povolání a vyhnout se tak otravným pohovorům

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět × = čtyřicet pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>