Naše myšlenky utváří naší realitu

Měl jsem za to, že lidem, co viděli film Tajemství nebo četli stejnojmennou knížku, je jasné, jak mohou působit myšlenky na náš život. Bohužel jsem ale zjistil, že v tom někdy nemám jasno ani já sám. Předpokládám, že s tím tedy „bojuje“ dost lidí. Přitom je to vlastně velmi jednoduché. Naše myšlenky, slova i pocity utvářejí naší realitu.  Myšlení nás může udržet zdravé, nebo nás dokonce vyléčit z nějakého onemocnění.

„Pozitivní myšlení je nástrojem ke změně kvality našeho života.“

Pokud tedy myslíme na něco pozitivního, bude se to v budoucnu nějakým způsobem manifestovat. Proto je podle mě navýsost důležité dávat si pozor na to, co si myslíme, co říkáme nebo jak se chováme.

Největším problémem alespoň u mě je udržet mysl takovou, jakou jí chci mít. Často je totiž roztěkaná a dokáže sklouznout velmi rychle k negativismu. Nemám žádnou kouzelnou pilulku, jak tuto věc vyřešit. Pokud se na mysl člověk soustředí, dá se to docela dobře eliminovat. Nejsem si ale jistý, zda se negativních myšlenek dá úplně zbavit.

 

Existují způsoby, jak si částečně pomoci:

Jak si udržet pozitivní myšlení

Meditace – Jedním ze způsobů je meditace, tedy snaha o úplné zastavení myšlenek. S meditací teprve začínám, ale určitě mohu říci, že je příjemná, uklidňující a osvobozující.

Afirmace – Pokud si budeme v duchu opakovat pozitivní prohlášení, nebude mít mysl možnost odskakovat k destruktivním myšlenkám. Při častějším opakování ji můžeme trochu vytrénovat, a ona se nám odvděčí pozitivními myšlenkami.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek
Další příspěvek
Leave a comment

1 Comment

  1. Iv.

     /  23.3.2013

    Nemůžete pořád pozitivně myslet, působil by jste v tomto světě jako totální blázen :-) … A zůstal ve své podstatě spokojeně stát na místě :-)negativní myšlení je v životě také důležité jako déšť v přírodě… :-)) Negativismem sice přitáhnete problém, překážku…. Ale když to pochopíte, přijmete a vyřešíte…..posune Vás to dál…. Jsou to ty známé „křižovatky života“….jde však o to, co ve Vašem myšlení převládá, tudíž která část Vašeho já při řešení problému vyhraje…. Tudy pak vede Vaše životní cesta….:-))

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× šest = třicet šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>