Nebo skončíš jako popelář!

Dobře se uč, nebo skončíš jako popelář, nebo dokonce jako uklízečka!

Možná jste to i vy, kdo tento argument od svých rodičů slýchával. Byl vám předkládán s dobrým úmyslem, ale myslím si, že je trochu nešťastný.

Podle mého názoru neexistuje špatné a dobré povolání.

Být právník není lepší než být uklízeč nebo popelář. Každý jsme jiný a pro někoho může právničina být vopruz a popelařina vysněná práce. Na nás je, abychom nalezli to, co nám sedí nejlépe. Často jde pouze o plnění přání našich rodičů, kteří nám radí, abychom byli doktorem jako dědeček, ale nás to táhne k truhlařině. O tom doma ale nechtějí ani slyšet, a tak se mnozí z nás stali někým, kým být nechtěli. A při tom je to tak snadné, stačí jít tam, kam nás to táhne.

Sangvinik stejně nikdy nebude chtít sedět v kanceláři u papírů a na druhou stranu melancholik nepůjde nikam nadšeně vyjednávat lepší obchodní podmínky.

Přestaňme si na sebe vytvářet škatulky o tom co je správné nebo o nadřazených a podřazených povoláních. Pojďme zbořit ten mýtus o lepším a horším povolání a soustřeďme se na to, co je pro nás nejlepší. Nenechme si nakukat od okolí, že je něco pod naší úroveň nebo naopak nejsme pro něco dost dobří. Když budeme hledat, tak najdeme něco, co nám nebude připadat jako práce, protože si to budeme užívat. Tam bychom se měli vydat, nebát se a vytrvat.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm × devět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>