Přes 1 milion dolarů v 15 letech díky žabkám!?.

Jaký je nejvhodnější věk na to, abychom se pustili do podnikání?

Jsem moc starý nebo jsem moc mladý a bez zkušeností. Hodně lidí se vymlouvá na svůj věk, a nikdy se nepustí do akce a nezačnou dělat to, k čemu je to magneticky táhne. Madison Robinson si žádné takové překážky nekladla, prostě si jen tak hrála a dělala, co jí baví. V tak útlém věku totiž ještě nebyla zatížena nejrůznějšími strachy dospělých lidí.

Možná by mohla být budoucí členkou Seznamu 400 FORBES? No, to se ještě uvidí. Ale přesto je tahle 15 letá dospívající slečna z Galvestonu v  Texasu jménem Madison Robinson (nebo „Maddie“, jak ona preferuje) na dobré cestě, aby dosáhla opravdu velkých zisků v oděvním průmyslu.

Její společnost FISH FLOPS, vytváří oblečení pro děti, všechno ale začalo jejími návrhy na žabky. S tímto nápadem přišla už v roce 2006. Kdo si to rychle spočetl, tak ví, že jí v té době bylo… ano 8 let :). V posledních letech již poskytuje své zboží maloobchodním řetězcům, a její společnost podepsala dohodu třeba s Macy’s nebo Nordstrom.

Tato mladá dáma vás může seznámit s tím, jak kout železo, dokud je žhavé. Její produktová řada explodovala do celoplošné značky, představující klobouky, trička, dětské knihy (které píše sama) a do budoucna také videohry nebo aplikace, které se odehrávají pod mořem. Tohle „děcko“ má ale odvahu!

Boty se prodávají po 25 dolarech za pár a Madison jich už prodala více než 60 000. Říká, že chce navrhnout novou řadu pro dospělé, pro řetězec Macy’s. Její vzestup podporoval její otec, Dan, a dobré rodinné financování (nejlepší andělé, kteří tu jsou).

Co se peněžního balíku týče, právě teď se peníze Robinsonové odkládají na to, aby si mohla zaplatit své vysokoškolské vzdělání (zřejmě si už vydělala dost na to, aby si jej zaplatila) a opatrovníkem jejího malého jmění je její otec.

Pokud půjde na vysokou školu, Madison říká, že by chtěla studovat obchod. Pokud bude růst její společnosti pokračovat tak, jak tomu dosud bylo, pravděpodobně bude mít více zkušeností z reálného podnikatelského světa v 18ti, než bude mít kterýkoli z jejích spolužáků na vysoké škole, a ještě něco navíc. Možná by se měla spíše stát lektorkou, jakmile se dostane do obchodní školy. A nebo alespoň dobrovolničit jako učitelka :).

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × = třicet šest

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>