První krůčky „podnikatele“ freelancera

Možná si říkáte,co má toto video společné s podnikáním.

Chtěl jsem tím poukázat na to, že ať už děláme v životě jakoukoliv činnost, tak jsme jí někdy dělali poprvé. Ať už šlo o chození, ježdění na kole nebo plavání. Každou věc si bylo potřeba osvojit, a tak jsme se je naučili. Prostě jsme pořád dokola opakovali stejné chybky až se nám to nakonec povedlo.

Stejné je to i s podnikáním (Člověka někdy děsí to slovo podnikatel nebo živnostník, používejme tedy raději„Osoba na volné noze“).

Nezáleží na tom, zda chcete založit firmu nebo chcete napsat knížku či natočit film. Je potřeba  začít prvním krokem, nejlépe ještě dnes. Další kroky už podle mě nejsou tak těžké, jako ten první.

Důležité je opravdu začít. Je jasné, že ať uděláte cokoliv, tak v nové oblasti nebudete perfektní, ale je to začátek nového života. Nebojte se zklamání. Nemusíte hned budovat firmu se sto zaměstnanci, abyste se uživili. Stačí si prostě a jednoduše vymyslet vlastní povolání. V dnešní době, kdy má skoro každý doma internet, není opavdu těžké začít s něčím malým.

Nemusíte do konce života vyměňovat svůj čas za peníze a vydělávat peníze někomu jinému. To je velmi neefektivní způsob obživy. Dnes již existuje mnoho způsobů, jak vydělat peníze mimo zaměstnání a nemyslím tím vyloupení banky :).

Navíc zkoušení nových věcí Vám dodá odvahu do dalších projektů.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Předchozí příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm × = třicet pět

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>