Žijme nyní – síla přítomného okamžiku

Těšení se  na něco nám překáží v opravdovém žití.

Vše existuje pouze v přítomnosti. Budoucnost je něco, co ještě vůbec nenastalo. Je to pouze iluze. Minulost je to co už bylo a to již nemůžeme ovlivnit. Nacházejí se zde pouze v takové míře, v jaké se na ně zaměříme.Většina lidí od pondělí do pátku nežije, pouze přežívá. Tím, že to dělá většina lidí a opakuje se to, považujeme to za normální. V pořádku to ale podle mě není. Narodili jsme se, abychom na tomto světě zažívali pocit radosti a štěstí. Proč většina z nás dělá 40 a více hodin týdně něco co nás neba? Tím, že nás to nebaví, máme tendenci to dělat jen na půl plynu nebo dokonce špatně.

Žijeme pouze teď, nikdy jindy. Rádi spoustu záležitostí odsuneme a říkáme si: „až děti dostudují, tak pojedeme na dovolenou“. Vše co vytvoříme v přítomnosti, se nám promítne do našeho života v budoucnosti. Pokud se tedy omezujeme nyní, tak abychom si v budoucnu dopřáli něco pěkného, je to absurdní. Taková budoucnost nikdy nenastane.

Těšíme se na budoucnost, ale v přítomnosti jako bychom ani nežili. Hodně věcí odkládáme do doby „až“ a díky tomu jsme nešťastni nyní. To nedává smysl odkládat radost a zažívat smutek.

Soustřeďme raději energii, kterou máme na vylepšování kvality našeho nynějšího života. Pokládejme si denně otázku: „jak si mohu alespoň v malém dopřát více radosti už nyní?“ Na plánování není nic špatného, ale musíme k tomu přistupovat v přítomnosti. Pokud máme nějaký vytyčený cíl, jakou jeho část můžeme udělat nyní, abychom se k němu přiblížili?

Možná to zní trochu bláznivě, ale naše budoucnost se opravdu zlepší, když se prioritně zaměříme na přítomnost. Kdybyste vyhráli 50 milionů, dělali byste to, co děláte? Pokud ne, zkuste najít způsob, jak to alespoň v malém začít dělat nyní.

Pokud vaše nynější cesta není radostná, zkuste si najít jinou.

Je konec odkladům. Začněme pracovat na tom, co nás baví.

Petr, fabay.cz

Autor blogu: Petr Havránek

Rád lidi inspiruji a motivuji každý den, a proto si můžete nechat posílat: Transformační citáty

Leave a comment

1 Comment

  1. Nezahodit svoji přítomnost pro vzdálenou budoucnost radí mnoho inspirovaných lidí po celém světě. Zamysleme se nad tím. Zní to jako velmi rozumný přístup k našemu životu.

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>