Vděčnost a pocit nedostatku

Myslím si, že většina lidí není dostatečně vděčná za to co má, a za to co dostává. Právě proto možná žije v nedostatku nebo má alespoň takový pocit. Vždycky máme na výběr, jak se k určitým věcem postavit a v určitých situacích zachovat. Nejinak je tomu i u ..

Marlon Brando citáty

Marlon Brando, Jr. (3. dubna 1924, Omaha, Nebraska, USA – 1. července 2004, Los Angeles, Kalifornie, USA) byl americký filmový a divadelní herec, který je považován za jednu z nejvýraznějších hereckých osobností 20. století. Jeho nejslavnější filmovou rolí byla postava ..

Al Capone citáty

Alphonse Gabriel Capone (17. ledna 1899 Brooklyn, New York – 25. ledna 1947 Palm Beach, Florida) byl jedním z nejznámějších šéfů organizovaného zločinu působících v USA ve 20. letech 20. století.Přestože se má za to, že měl na svědomí popravy mnoha desítek lidí, žádná z ..

Antonín Sova citáty

Antonín Sova (26. února 1864 Pacov – 16. srpna 1928 Pacov) byl český básník a prozaik, 1. ředitel Městské knihovny v Praze. Jeho dílo bylo ovlivněno realismem, symbolismem a impresionismem. Citát 1 Hledat lidi, které byste milovali… to je tajemství a úspěch celého života. ..

Vše v našem životě je příležitostí k růstu

Naprostá většina lidí může ovlivnit to, jak vnímá tento svět, a to jak pro ně bude fungovat. Vnímání světa je ovlivněno nejen naším obecným pohledem na život, ale i našimi předchozími zkušenostmi, zážitky, či tím, co máme uloženo v „knihovně“ podvědomí. Pokud jste ..

21 kroků, které pozitivně ovlivní váš život

Téměř každý den se za něčím honíme a jsme pohlceni kariérou a dosahováním úspěchu. Při tom všem často zapomene na radosti, které nám život přináší. Místo toho, abychom doopravdy a naplno žili, po čase zjistíme, že jen přežíváme. Takový životní styl má často za ..

Cesta pravého muže

Hodně žen si občas v duchu říká: „Co to s těma chlapama je?“. Možná nevědí přesně, co to je, ale ten jejich šestý smysl jim ohledně toho nedá někdy spát. Mají pocit, jakoby s muži nebylo něco v pořádku, a částečně mají pravdu. Musíme opět najít cestu sami k sobě ..

Začněme psát novou kapitolu našich životů

Měli bychom přijmout plnou odpovědnost za to, kde se právě v životě nacházíme. Není snadné přiznat si, že třeba nejsme tam, kde jsme chtěli být, ale hledání viníků okolo nás nikam nevede. Nemůže za to politika, ekonomická situace, špatná práce ani naše žena. Náš život ..

Naše myšlenky utváří naší realitu

Měl jsem za to, že lidem, co viděli film Tajemství nebo četli stejnojmennou knížku, je jasné, jak mohou působit myšlenky na náš život. Bohužel jsem ale zjistil, že v tom někdy nemám jasno ani já sám. Předpokládám, že s tím tedy „bojuje“ dost lidí. Přitom je to vlastně ..

Žijme nyní – síla přítomného okamžiku

Těšení se na něco nám překáží v opravdovém žití. Vše existuje pouze v přítomnosti. Budoucnost je něco, co ještě vůbec nenastalo. Je to pouze iluze. Minulost je to co už bylo a to již nemůžeme ovlivnit. Nacházejí se zde pouze v takové míře, v jaké se na ně ..